"2010. május 27., Gyöngyös – Magyarország leginnovatívabb főiskolája társszervezőként működik közre a ma megnyílt RENEXPO Central Europe-on.
Május 27-29 között várja érdeklődőit a RENEXPO a Hungexpo terültén. A RENEXPO Central Europe a közép-európai régió legnagyobb megújuló energiaipari kiállítása és vására, a kiállítási témák sora a bioenergiától kezdve a nap- és szélenergián át a geotermiáig és a hőszivattyúig terjed. A rendezvény hangsúlyosan foglalkozik az energiahatékonysággal és a hulladékból származó energianyeréssel is. A kiállítás kiemelt kísérőprogramja a RESGEN („Megújuló Energia Régiók”) elnevezésű EU-kezdeményezésű innovációs projekt kétnapos tanácskozása.
Idén a Károly Róbert Főiskola nemcsak kiemelt fontosságú kiállítóként, hanem társszervezőként is közreműködik a jeles eseményen. A Főiskola által szervezett magyarországi workshop témája a RESGEN aktualitásai, illetve a projekt megvalósíthatóságának lehetőségei. A 2012-ig tartó program célja a Főiskolán kidolgozott módszert alkalmazva elkészíteni EU-régiók - finn, angol, spanyol és az észak-magyarországi régiók - „zöldenergia” stratégiáját. Ezzel olyan fenntartható energiagazdálkodási stratégia születik majd, amely a hagyományos energiaforrások felhasználását csökkentve megújuló energiaforrásokat vezet be a hétköznapi energiatermelésbe.
A Főiskola kiállítóként is jelentős szerepet játszik a vásáron: mint az ország első akkreditáltan is „zöld” felsőoktatási intézménye (a KRF az egyetlen olyan felsőoktatási intézmény Magyarországon, amely ISO 9001, ISO 14001 és Certified Management System auditációkkal együttesen rendelkezik) bemutatja Bioenergetikai Tudásközpontjának legújabb, már üzleti hasznosításra is alkalmas kutatási eredményeit és szolgáltatásait. Ezek között a legfontosabb gyakorlati jelentősége az integrált bioenergetikai rendszernek van, amely a környezetbarát helyi energiatermelés mellett munkahelyteremtésre és a helyi gazdaság fellendítésére is megoldást kínál. A rendszer a szaktanácsadástól a finanszírozáson, a továbbképzésen, az eszközök biztosításán és az akkreditált laboratóriumi szolgáltatásokon túl magába foglalja az energiaerdő telepítését, művelését, valamint a biomassza fűtőművi égetését, a növényházi és egyéb fűtési célú energiafelhasználást, illetve a melléktermékek hasznosítását is.
A Károly Róbert Főiskolán az egy oktatóra jutó kutatási összeg az utóbbi években elérte évi átlagban a 15 millió forintot, amely egyedülálló Magyarországon. Az intézmény kutatásainak középpontjában a „zöldenergia” áll. A témában a nemzetközi szinten is elismert tudásbázisa tette lehetővé, hogy ilyen egyedi és kiemelkedő szerepet vállalhasson a hazai és nemzetközi megújuló energia projektekben.
A Főiskola által létrehozott, és több mint háromszáz hazai és külföldi szereplőt mozgósító megújuló ökoenergetikai hálózat keretében számos pályázati és üzleti projekt fut párhuzamosan, ezek mindegyike azt szolgálja, hogy a hazai bioenergetikai ágazat kialakulásához szükséges innovációk mielőbb hasznosuljanak és biztosítsák a szereplők fenntartható versenyképességét."
(Anderson Communications tothnagypeter@anderson.co.hu)
A hírt azzal adjuk közre, hogy Ausztriában az alternatív energiaforrások kihasználása témakörében társszervezetünk az AGEO meghívására a HUNAGI lehetőséget biztosított magyar szakemberek részvételére a bécsi városháza informatikai igazgatóságán rendezett műhelyen. Az eseményen akkor dr. Mezei László, az Erdőrendezési Szolgálat szakembere is részt vett. Megfontolandó lenne ebben a témakörben a térinformatika alkalmazhatóságának szemszögéből egy félnapos hazai ankét megszervezése célszerűen KRF - HUNAGI együttműködésben.
No comments:
Post a Comment